Leczenie alkoholizmu

Tobie także może się udać! Prowadź trzeźwe i szczęśliwe życie.

Terapia uzależnień

Jest tylko jeden sposób na to, aby skutecznie - dożywotnio - skończyć z uzależnieniem. Jest to kompleksowe leczenie, czyli terapia uzależnień prowadzona przez wykwalifikowanych i doświadczonych terapeutów, a także psychoterapeutów.

Każda terapia uzależnień musi rozpocząć się od detoksykacji, czyli odtrucia organizmu i pozbycia się z niego substancji psychoaktywnej.

Warunkiem koniecznym do dalszego leczenia jest zachowanie abstynencji. Czyli świadome zaniechanie sięgania po alkohol czy innej używki.

Najskuteczniejszą terapią uzależnień jest leczenie stacjonarne, gdzie przeprowadza się odpowiedni program terapeutyczny. Minimalnym czasem pobytu powinno być 28 dni. Prywatny odwyk jest skuteczny ze względu na całodobową opiekę zespołu pracowników, intensywne oddziaływanie terapeutyczne oraz poczucie wspólnoty z innymi osobami chorymi.

Co daje terapia uzależnień?

Podczas terapii uzależnień Pacjent:

Bardzo ważnym elementem po zakończonej terapii uzależnień jest dalsze uczestniczenie w abstynenckim życiu. Odnosi się to do regularnych mitingów AA lub NA, a także konsultacjach z terapeutami w chwilach słabości.

Umiejętność rozpoznawania symptomów nawrotów choroby również jest niezwykle ważna w całym procesie trzeźwienia.

terapia uzaleznien

Nie otrzymujemy krótkiego życia, lecz je takim czynimy. Nie brakuje nam czasu, lecz trwonimy go.
Seneka