Leczenie alkoholizmu

Tobie także może się udać! Prowadź trzeźwe i szczęśliwe życie.

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień

W większości przypadków samodzielne próby wyjścia z choroby alkoholowej lub innego uzależnienia kończy się niepowodzeniem. Dlaczego tak się dzieje? Alkoholizm jest chorobą, która zaburza świadomość oraz wszystkie sfery życia osoby uzależnionej. Rzeczywistość zostaje zmanipulowana przez mechanizmy, które powstają w głowie alkoholika podczas spożywania, a także wtedy, gdy jest on całkowicie trzeźwy.

Z pomocą przychodzą specjalistyczne miejsca, w których można znaleźć pomoc, wsparcie i profesjonalną terapię. Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień jest często ostatnią deską ratunku, dzięki której osoba uzależniona może odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Skuteczny Ośrodek Leczenia Uzależnień - czyli jaki?

Jest wiele miejsc, do których może zgłosić się osoba zmagająca się z chorobą alkoholową. Jednak najczęściej taka osoba jest do tego zmuszona przez rodzinę lub okoliczności. Zwykły szpital, w którym przyjmuje się takie osoby, nie są w stanie przeprowadzić skutecznej terapii, ponieważ trwa ona krótko i zwykle oparta jest na podawaniu środków medycznych. A nie o to tutaj chodzi.

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień jest odpowiednim miejscem na rozpoczęcie walki z chorobą i rozpoczęcie trzeźwego życia. Prywatny, a więc kameralny i skupiony na pacjentach Ośrodek to miejsce, w którym można wspólnie doświadczać uzależnienia wraz z innymi. Całodobowa opieka terapeutyczna odgrywa tutaj ogromną rolę. Przez cały okres pobytu alkoholik ma pełne wsparcie i zrozumienie, a w chwilach słabości nie zostaje sam ze sobą.

W Prywatnym Ośrodku Leczenia Uzależnień przeprowadzana jest zarówno terapia indywidualna, jak i grupowa. Leczenie odbywające się wśród innych chorych pozwala dostrzec, że nie jest się odosobnionym w swoim przypadku. Poza terapią uzależnień, ośrodki specjalizują się także w leczeniu narkomanii. Terapia oparta na Modelu Minnesota może być stosowana w przypadku obu uzależnień, a także uzależnień krzyżowych (alkohol i leki, alkohol i narkotyki itp.).

prywatny ośrodek leczenia uzależnień, prywatne leczenie uzależnień

Co wyróżnia Prywatne Ośrodki Leczenia Uzależnień?

Prywatne ośrodki zdecydowanie różnią się od tych publicznych. Jak można je scharakteryzować?

Jeżeli nie potrafisz samodzielnie poradzić sobie z uzależnieniem, koniecznie skontaktuj się z Prywatnym Ośrodkiem Terapii Uzależnień, a na pewno uzyskasz natychmiastową pomoc!

 

Nie otrzymujemy krótkiego życia, lecz je takim czynimy. Nie brakuje nam czasu, lecz trwonimy go.
Seneka