Leczenie alkoholizmu

Tobie także może się udać! Prowadź trzeźwe i szczęśliwe życie.

Prywatny odwyk

Choroba alkoholowa jest bardzo ciężkim doświadczeniem nie tylko dla osoby uzależnionej, ale także dla jego rodziny i najbliższych. Martwią się oni o stan zdrowia fizycznego i psychicznego chorego, najczęściej nie wiedząc co zrobić i jak mu pomóc. Zwłaszcza że choroba ta rujnuje całe dotychczasowe życie i relacje. Metodą na wygraną z uzależnieniem i przywrócenia kontroli nad życiem jest prywatny odwyk.

Czym jest prywatne leczenie odwykowe i dla kogo jest przeznaczone?

Prywatny odwyk to szereg czynności, które mają sprawić aby uzależniona przestała pić, a także aby substancja została całkowicie usunięta z organizmu. Są to działania prowadzące do powrotu do trzeźwości. Najczęściej także prywatne leczenie odwykowe podejmuje się w celu utrzymania postanowienia zachowania abstynencji.

Prywatne podjęcie leczenia uzależnienia jest ważne i bardziej skuteczne niż prywatne ze względu na jakość terapii. Czas, który alkoholik musi czekać na terapię, również jest skrócony w przypadku prywatnego odwyku, co w przypadku tej choroby jest istotne. Alkoholizm rozwija się z każdym dniem i z każdą chwilą sieje większe spustoszenie w organizmie i psychice chorego.

Jak zmotywować alkoholika do leczenia odwykowego?

  1. Ważnym elementem jest szczegółowe poznanie choroby alkoholowej i upewnienie się, że bliska osoba ma z nią problem.
  2. Wykaż gotowość do rozmowy, przygotuj się do niej oraz okaż szczere intencje.
  3. Dobór miejsca i czasu na rozmowę jest ważnym czynnikiem. Musi być to miejsce dyskretne i spokojne. Rozmowa musi odbyć się koniecznie na trzeźwo.
  4. Okaż wyrozumiałość, współczucie. Mów uczciwie o swoich emocjach, bez oskarżeń i prób przekonania "na siłę".
  5. Zaoferuj wsparcie.
  6. Skontaktuj się z profesjonalnym terapeutą.

 

 

Nie otrzymujemy krótkiego życia, lecz je takim czynimy. Nie brakuje nam czasu, lecz trwonimy go.
Seneka