Leczenie alkoholizmu

Tobie także może się udać! Prowadź trzeźwe i szczęśliwe życie.

Alkoholizm leczenie

Czym jest alkoholizm?

Nie ulega już wątpliwości, że alkoholizm jest chorobą pierwotną. W prostych słowach powoduje powstanie wielu innych chorób, zarówno somatycznych jak i psychicznych. Zapisana została w Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób ICD-10 i jest ona śmiertelna.

Choroba alkoholowa polega na tym, że osoba uzależniona nie ma kontroli nad spożywaniem napojów wysokoprocentowych. Nie ma wpływu na ilość wypitego alkoholu, a także na to, z kim i w jakich okolicznościach to robi. Nawet mimo tego, iż doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jest to szkodliwe. Jedynym sposobem na zażegnanie problemu jest leczenie alkoholizmu w odpowiednich do tego celu ośrodkach czy szpitalach.

Charakterystyka choroby alkoholowej

Samodzielne leczenie alkoholizmu najczęściej kończy się niepowodzeniem. Wpływ na to, ma wiele czynników. Czym więc charakteryzuje się alkoholizm i dlaczego leczenie alkoholizmu jest koniecznie?

Aby zatrzymać rozwijanie się tej pierwotnej choroby jest abstynencja i leczenie alkoholizmu.

Sprawdź jak alkoholizm, wpływa na Twoje codzienne życie.

Jak wygląda leczenie alkoholizmu?

Alkoholizm leczenie jest długim i wymagającym procesem. Aby skutecznie leczyć chorobę alkoholową najlepiej zgłosić się do prywatnego ośrodka odwykowego, w którym przeprowadza się profesjonalną terapię alkoholową. W zależności od miejsca leczenie może się różnić, jednak cel pozostaje ten sam.

Aby wyleczyć alkoholizm należy przede wszystkim pogodzić się, zaakceptować i uznać, że się jest chorym. Każdy, kto czuje się bezsilny wobec spożywania może, a nawet powinien poddać się terapii.

Etapy leczenia alkoholizmu:

alkoholizm leczenie, leczenie alkoholizmu

Jakie są objawy choroby alkoholowej?

  1. Poczucie, że "muszę się napić". Niepohamowana chęć, wielkie pragnienie spożycia napoju wysokoprocentowego.
  2. Brak kontroli po wypiciu. Brak zahamowań w ilości spożywanego alkoholu, a także brak wpływu na to, z kim, gdzie i kiedy się to robi.
  3. Objawy odstawienne - tak zwany zespół abstynencyjny.
  4. Zwiększenie tolerancji na substancję i przyjmowanie coraz większych "dawek" z takim samym efektem.
  5. Zaniedbywanie obowiązków, relacji i hobby.
  6. Koncentracja całego życia wokół alkoholu.
  7. Nie zaprzestanie spożywania pomimo ewidentnych kłopotów i szkodliwych następstw.

Jeżeli minimum 3 z powyższych objawów dotyczą Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, bardzo możliwe jest wystąpienie uzależnienia i wymagane leczenie alkoholizmu.

Nie otrzymujemy krótkiego życia, lecz je takim czynimy. Nie brakuje nam czasu, lecz trwonimy go.
Seneka